TR
MAYIS 2014

BİNALARIMIZLA TARİH YAZMALIYIZ

TAKVİM / 27.05.2014 DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı: Ziya Yılmaz
Yurt dışında bir ülkeye gittiğinizde, havaalanında iner inmez, o ülke hakkında izlenimleriniz oluşmaya başlar. Kalacağınız otele giderken, yolda gördüğünüz her şey beyninize kaydolur, işte inşaat sektörü, tam da bu aşamada devreye girer. Ülkenin altyapısı, yolları, tünelleri, köprüleri derken, başınızı çevirdiğinizde göreceğiniz tüm binalar size bir fikir verir. Bugün, Amerika'dan, Hong Kong'tan ya da Dubai'den bahsederken gözümüzde canlanan o yüksek yapılar, bir anlamda ülkenin gücünü yansıtan değerlerdir. Üstelik sadece yenileri değil, eski sarayları, müzeleri ve kamusal binaları da köklü bir geçmişi olduğunu düşündürecek şekilde karşımızda durmaktadır.

İstanbul'un mevcut konut stoğu maalesef çok eski. Üstüne bir de geleceği düşünmeden, günü kurtarmak adına yapılan işleri eklerseniz durum hiç de iç açıcı değil. Biz üretimlerimizde 'ömürlük' bir anlayışı benimsiyoruz. Bundan 50 yıl ve hatta 100 yıl sonra bile üstün nitelikleriyle anılsın istiyoruz.

Amaç Kalıcı Eserler
DAP Yapı olarak ürettiğimiz projelerle şehrin çehresini değiştiriyor, güzelleşmesine katkıda bulunuyoruz. Varlığımızın temel amacı, Türkiye'ye kalıcı eserler üretmektir. DAP Yapı projeleri tıpkı İspanyol mimar Gaudi'nin eserleri gibi şehirde dolaşırken aniden karşınıza çıkarak sizi şaşırtıyor. Ülkemizin tarihi ve kültürel dokusuna ilaveten görkemli ve estetik binalar inşa etmekle önemli bir misyon üstlendiğimizi düşünüyoruz.

Bir binayı inşa ederken tasarım prensiplerinin doğru konulmuş, detaylannın doğru çözülmüş olması ve doğru malzemelerin kullanılması gerekir. Bu, maliyetleri yükseltse bile binanın prestij ve değerini de artırır. Özellikle mimari tasanm sürecinde doğru karar ve ilkeler ile bina değeri yükseltilebilir.

DAP Yapı olarak, ülkemizde denenmemiş, orjinal mimari tasarımları olan projeler üretmeye devam edeceğiz. Halkımıza, bugünü değil yarını satın almalarını ve geleceğe yönelik projelerde konut sahibi olmalarını tavsiye ediyorum. Çünkü bugünü satın alıyorsanız, 5 yıl sonra o projelerin modası geçmiş oluyor. 5 yıl sonra öyle kuleler, öyle binalar yapılıyor ki, siz artık orada oturmaktan rahatsız olmaya, ezilmeye başlıyorsunuz. Eğer ezilmek istemiyorsanız, farklı, butik, geleceğe dönük projelerde yer alın. Uzun vadede hem kâr edebilir hem de orada otururken gurur duyabilirsiniz.

DAP Yapı olarak, ülkemize ve insanımıza karşı bir vefa borcu olarak gördüğümüz değişim&dönüşüm hareketlerini gönülden destekleyen bir anlayışa sahibiz. Bir süredir projelerimizi eski fabrika alanlarından geliştirdiğimiz araziler üzerine inşa ediyoruz. Bir anlamda, dönüşüm projeleri gerçekleştiriyor, üzerlerine üstün özellikler taşıyan binalar koyuyoruz. İnsanlara hak ettiği sağlıklı konutları ve çevreyi sunacağına inandığımız çeşitli projelerde yer almayı sürdüreceğiz.
 
  • BASINDA BİZ
  • 27.05.2014
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı