TR
TEMMUZ 2019

BORNOVA BELEDİYESİNE MUHTEŞEM BİR KÜTÜPHANE

MİLLİYET İZMİR EGE / 08.07.2019

İş dünyası, son yıllarda sosyal sorumluluk projelerine ağırlık verdi. Hemen hemen her kurum, çeşitli yardımlarla toplumun her katmanına destek sağlamaya başladı. Hatta birbiriyle yarışır hale geldi. 

Bunlardan biri de DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz ile geçtiğimiz günlerde DAP izmir'in Çamdibi'ndeki satış ofisinde buluştuk, gazeteci arkadaşlarım Banu Şen ve Yaşar Kuş ile birlikte. 

Önce kentimizi, projelerini ve ekonomiyi konuştuk, ardından muhteşem ofisi gezdik. Mükemmel bir bina yapmıştı. İlk zamanlar büyük bir çadırın içinde satış işlemi yapılıyordu. Ama gördüğüm muhteşem tesis gözlerimizi kamaştırdı. 

Yaklaşık 2 bin kitaptan oluşan kütüphane oluşturmuştu Ziya Yılmaz. Sonrasında, "Bu binayı Bornova Belediyesi'ne bağışladık. Hayırlı olsun" dedi. İzmir'e ayrı bir önem verdiğini, çok sevdiğini belirten Yılmaz, "İleride Ege'nin incisi kentte oturmak istiyorum" ifadesini kullandı.

Ofisteki sohbetimizin ardından başımıza baretleri taktık, yük asansörüne bindik ve 21.kata çıktık. Karşımızda muhteşem bir manzara vardı. Tüm Körfez, hatta İzmir ayaklar altındaydı.

Doğrusunu söylemek gerekirse bayıldım! Çocukluğumun geçtiği Çamdibi'nde dönüşümün başlaması gereken yerde, ilk işe soyunan Yılmaz'ı kutluyorum. Temelinden üstyapısına titizlikle yapılan 31 ve 32 katlı iki bina, bölgenin gelişmesine büyük katkı sağlayacak.

Bundan sonra diğer inşaat şirketlerinin de aynı bölgeden işe başlamasını, 5-10 yıl içinde Çamdibi'nin İzmir'in en gözde semtlerinden biri olmasını bekliyorum. Tüm yatırımcılarımızın yolu açık olsun...

  • BASINDA BİZ
  • 08.07.2019
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı