TR
MAYIS 2018

ÇEKMEKÖY İÇİN İMZALAR ATILDI

YENİ ŞAFAK / 31.05.2018

Emlak Konut GYO tarafından ihalesi gerçekleştirilen ve DAP Holding iştiraki Eltes İnşaat & İstlife Yapı İş Ortaklığı tarafından toplam 1 milyar 11 milyon 100 bin lira bedelle kazanılan Çekmeköy Arazisi İhalesi'nin imza töreni, Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum ve DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz'ın katılımıyla gerçekleşti. İmza töreninin ardından ihaleyi değerlendiren Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, "Emlak Konut olarak daha güçlü ekonomi ve daha güçlü Türkiye için var gücümüzle çalışıyoruz. 2018'in ilk 5 ayında sektöre ve ekonomiye katkı sağlayacak çok önemli proje ve arsaların ihalesini başarıyla gerçekleştirdik. Çekmeköy'deki bu değerli arazimizde bu önemli ihalelerimizden birisi oldu" dedi.

2.9 Milyarlık 2 Arazi Aldı
DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz da bu yılı arazi geliştirme yılı ilan ettiklerini belirterek, şöyle konuştu: "İstanbul ve İzmir'de devam eden yatırımlarımızı, yaklaşık 2,9 milyar lira değerindeki Nişantaşı ve Çekmeköy ihalelerini bir hafta arayla kazanarak taçlandırdık. 5 yılda toplam 13 milyar TL'lik bir yatırıma imza atarak ülkemize katma değer sağlamaya devam edeceğiz."

Çekmeköy'de toplam arsa alanı 155 bin 56 metrekare, toplam inşaat alanı ise 87 bin 509 metrekare olan arsada karma konseptte proje geliştirilecek. Ticari üniteler, konutlar, eğitim tesisi, sosyal ve kültürel tesis ile park alanlarının yer alacağı projede konut ve ticari alanların yüksekliği zemin + 5 kat olacak.

  • BASINDA BİZ
  • 31.05.2018
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı