TR
EKİM 2015

DAP ACIBADEM’DE İMZALARI ATTI

MİLLİYET / 24.10.2015 Emlak Konut’un Validebağ arsası ihalesini 18 Eylül’de kazanan DAP Holding, Emlak Konut GYO ile sözleşme imzaladı. DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, "Acıbadem’de herkesin hayran kalacağı bir proje geliştireceğiz" dedi.

75 şirket ve 45 konsorsiyumun yarıştığı, Validebağ Korusu’nun karşısında yer alan 17 dönümlük arsa ihalesini DAP Holding iştiraklerinden olan Eltes İnşaat ve İstlife İş Ortaklığı kazanmıştı. Eltes İnşaat ve İstlife İş Ortaklığı, toplam 810 milyon lira proje satış geliri, Emlak Konut GYO payı olarak da yüzde 50.15’e karşılık gelen 406 milyon 215 bin lira teklif ederek çekişmeli ihalenin galibi olmuştu.

Örnek Alınacak
DAP Acıbadem’de İmzaları Attı?Sözleşmeyi imzaladıktan sonra görüşlerini paylaşan Yılmaz, "Kıyasıya rekabetin yaşandığı, 75 şirketin yarıştığı bu ihalenin kazananı olmak bizim için çok önemliydi. Lokasyon ve özellik olarak Anadolu yakasının en değerli arazilerinden olan bu bölgede şehrimize yakışır muhteşem bir projeye imza atacağız. 18 Eylülde kazandığımız ihaleyi, Emlak Konut GYO ile yaptığımız sözleşme sonucu resmiyete döndük. Koru ve deniz manzaralı, ulaşımı kolay bir lokasyonda, örnek alınacak bir eser inşa edeceğiz" ifadesini kullandı.

Anadolu yakasının ikinci en büyük yeşil alanı olan Validebağ Korusu, Acıbadem’de yer alıyor. Validebağ Korusu’nun tam karşısında konumlanan arsadan, Boğaziçi Köprüsü’ne doğrudan bağlantı yapılabiliyor.
 
 
  • BASINDA BİZ
  • 24.10.2015
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı