TR
ŞUBAT 2014

DAP BUMERANG OFİS

MİMARLIK DEKORASYON / 19.02.2014 DAP Bumerang Ofis, DAP Z Ofis'i bütünleyen ve geliştiren modern mimaride devrim niteliğinde iddialı ve özgün bir mimari proje.

Mimarisiyle "DAP Burgu Kule", "DAP Dalga Kule", "DAP Tango Kule" "DAP Z Ofis" ve "DAP Vazo Kule" gibi ilk defa yapılan, sınırları zorlayan, çözümü ve estetiğiyle özel bir tasarım, son derece önemli bir adım.

"DAP Bumerang Ofis" Avrupa yakasının hızla değişen ve dönüşen yeni iş merkezi Şişli-Mecidiyeköy-ÇağlayanKağıthane Aksında sıra dışı mimarisiyle İstanbul'a yeni bir ofis kavramı, çevresine farklı bir kimlik kazandıracak bir proje, yeni bir iş ve yaşam boyutu sunan A plus bir ofis...

"DAP Bumerang Ofis" İstanbul'un Avrupa yakasında ulaşım ve konum olanaklarını en yüksek seviyede değerlendirmeye dönük olarak planlanmıştır. İstanbul son yıllarda iddialı projelerle bir Dünya metropolü olarak hızlı bir değişim ve gelişim içindedir, kentsel bir dönüşüm hızla sürmektedir. Bu sürece DAP Yapı'da iddialı, özgün, nitelikli ve özel projeleriyle katkıda bulunmaktadır ve çok önemli bir rol, bir misyon üstlenmiştir.

DAP Burgu Kule, DAP Dalga Kule, DAP Tango Kule, DAP Z Ofis ve DAP Vazo Kule ile benzer şekilde "DAP Bumerang Ofis" ile de şehrin silüetine katkıda bulunan, içinde iş ve yaşam sürdürenleri mutlu ettiği gibi şehirde yaşayanları da görsel güzelliği ve zenginliğiyle keyiflendiren, mutlu eden tasarımlar, projelerle yüklü bir misyon.

Alışılmışın, kanıksanmışın ötesinde sınırları zorlayan, özgün, özgün olduğu kadar konforlu da, çevresine ve bölgesine katkıda bulunup standartlarını yükselten, kente katma değer yaratan iddialı, cesur, çizgi dışı bir proje "DAP Bumerang Ofis".

?Son 50 yıllık süreçte Birleşik Devletler başta olmak üzere ileri sanayileşmiş ülkelerde çalışma gücünün büyük bir ağırlığı hizmet sektörlerine kaymış, çalışan nüfusun büyük bölümü mavi yakalı olmaktan çıkarak beyaz yakalı statüsüne yükselmiştir. Bu da sosyo-ekonomik tüm değerlendirmelerde olduğu gibi mekansal organizasyon ihtiyacını da kökünden etkilemiş ve değiştirmiş görünmektedir, Bu açıdan ofis mekanları mimarların en öncelikli tasarım meselesi haline gelmiş, kapitalizmin belki de en övünülür tarafı olan çalışma verimliliğini arttıracak düzenlemelerin önünü açmıştır.

"DAP Bumerang Ofis" iki adet panaromik asansör, iki servis asansörü, iki adet kullanım ve yangın merdiveninin düşey sirkülasyonu sağladığı, 5 katta toplam 80 bağımsız ofise sahip, lokasyonu itibariyle çevre yoluna ve TEM bağlantısına birkaç dakikalık mesafede, kentsel dönüşümün hızla sürdüğü önemli bir iş ve ticaret merkezine dönüşen Kağıthane'de A plus bir ofis binası olarak planlanmıştır.

"DAP Bumerang Ofis" kompleksinde ayrıca zemin kat ve peyzajla bütünleşen birinci bodrum/alt zemin katta 14 ticari birim yer almaktadır.

"DAP Bumerang Ofis" merkezi ortagonal ofis girişine sahiptir. 24 saat güvenlik, resepsiyon ve ofis yönetimi hizmeti verilen komplekse kapalı garajdan direkt olarak ulaşılmaktadır. "DAP Bumerang Ofis"de sunulan A plus konforunun yanı sıra ofis yönetimi ve asistanlık hizmetleri, kat hizmeti, yüzme havuzu, cafe-restaurant hizmetleri iş ve sosyal yaşamınızı konforlu ve özel kılarken, iş yaşamınızın gerektirdiği dinamizm yeni ofis kavramı içinde tasarım unsuru olarak ele alınıyor.

"DAP Bumerang Ofis"in tüm ofis katlarında tavandan yere kadar inen panaromik cam cephe dışta özgün mimariye güçlü bir kimlik kazandırırken, iç mekanlarda her metrekareyi, Kent'le, bütünleyip kullanıcılarına aydınlık ve ferah mekanlar sunuyor. "DAP Bumerang Ofis" kompleksi 3 dönümlük bir alanda Birinci bodrum kat + zemin kat + 4 katlı ofis, 2 kat kapalı 120 araçlık otopark ile toplam 12.500 m2 inşaat alanına sahiptir.

İstanbul Kağıthane'de yapımı devam eden ve 2013 yılında mimari projeleri Yüksek Mimar Barbaros Sağdıç ve yardımcıları tarafından tasarlanan "Burgu Kule", "Dalga Kule", "Tango Kule", "Z ofis" ve "Vazo Kule"den sonra yine sıra dışı bir "DAP Yapı" projesi olan "DAP Bumerang Ofis"in en önemli özelliği Türkiye'de "DAP Z Ofis" ile birlikte bir ilki gerçekleştiren, yapı sektöründe sınırları zorlayan, estetik değerlere yeni bir boyut getiren özgün mimarisi.

"DAP Bumerang Ofis", "Burgu Kule", "Dalga Kule", "Tango Kule", "Z Ofis" ve "Vazo Kule" ile birlikte aynı dönemlerde mimari pratiğin kendisini bu ilkeler doğrultusunda ortaya koyduğu bir proje olarak yapılmıştır ve başarısının düzeyi her geçen gün kendisini gösterecektir.
 
  • BASINDA BİZ
  • 19.02.2014
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı