TR
MAYIS 2015

DAP İHALELERE ELTES’LE GİRECEK

MİLLİYET / 02.05.2015 DAP İhalelere Eltes’le Girecek

Ağaoğlu Şirketler Grubu bünyesinde yer alan Eltes İnşaat Tesisat Sanayi ve Ticaret A.Ş, DAP Yapı'ya satıldı. DAP Yapı, Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın Kartal'daki denize sıfır 60 dönümlük arsası için Aralık 2012'de yaptığı ihale sonucunda Eltes ile başladığı ortaklığı satın alma ile sonuçlandırdı.

İhaleyi 1 milyar 335 milyon liralık hasılat taahhüdü ile en yüksek teklifi veren DAP Yapı-Eltes ortaklığı ihaleyi kazanmıştı. İstMarina .projesi için el sıkışan Ağaoğlu ve DAP Yapı'nın, ihale için başlayan ortaklık yapısı kısa süre sonra değişmişti. DAP Yapı Eltes'in paylarını alarak devam etmişti.

Konuyla ilgili konuşan DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, DAP Yapı, Yüzyıl İnşaat, DOP Yapı'dan sonra Eltes İnşaatı’da holding çatısı altına kattıklarını belirterek, firmanın sektör için önemli olduğunu vurguladı. Yılmaz, "Ağaoğlu'ndan devraldık. Genel olarak ihalelere girmek amacıyla bünyemizde yer alacak" dedi.

1981 yılında kurulan Eltes İnşaat, 2006 yılında Ağaoğlu tarafından satın alındı. Eltes'in, toplu konutlar, ticaret ve iş merkezleri, tatil köyleri ve oteller yapımında uzmanlığı bulunuyor. 500 bin metrekarenin üzerinde inşaat alanı imalatı gerçekleştiren Eltes İnşaat, 3 binin üzerinde konut ve ofis inşa etti.
 
  • BASINDA BİZ
  • 02.05.2015
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı