TR
EKİM 2018

DAP YABANCIYA ODAKLANDI

FOTOMAÇ / 05.10.2018

Önümüzdeki dönemde yabancıya konut satışına odaklanma kararı alan DAP Holding, yurt dışında ofisler açmak için özel ekipler oluşturuyor.

DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, önümüzdeki dönemde yabancıya konut satışına odaklanacaklarını belirterek "Sürprizlere hazır olun, yurtdışında ofisler açabiliriz. Bunun için bir ekip oluşturuyoruz" dedi. Yüksek kur dolayısıyla yabancının Türkiye'yi keşfettiğini ifade eden Yılmaz, geçen ay satış adedinde Cumhuriyet tarihinin yabancıya satış rekorunun kırıldığını hatırlattı. Yılmaz, "2017'de yabancıya 4.6 milyar dolarlık satış yapılmıştı. Rakam bu sene 5 milyarı geçer ancak 7 yılda 30 milyar dolar gibi bir rakamı yakalayabiliriz" dedi.

Uzun vadede gayrimenkulun tüm yatırım araçlarından daha fazla kazandırdığını söyleyen Ziya Yılmaz, şirketin ilk projesi olan Şelale Evleri'nde, 27 bin liraya sattıkları evin değerinin şimdi milyon liranın üzerinde olduğunu anlattı. Şu anda maliyetlerdeki artışa rağmen, zam yapılmadığına dikkat çeken Yılmaz, şunları söyledi:

EV ALMA ZAMANI

Cumhuriyet tarihinin uygun fiyatlarının olduğu bir dönemi yaşıyoruz. Böyle bir dönem bir daha gelmez. Bu fırsat uzun sürmez. Nitekim 1 yıl önce demirin fiyatı bin 500 liraydı şimdi 4 bin liralara kadar geldi. Peki bu projeler bu kadar karlı mı? Değil... Bu sektörde kar marjı yüzde 7- 8'i geçmez şimdi o karlar da kalmadı. Fiyat artışı kaçınılmaz. Hem de yüzde 40-50'den aşağı fiyat artışı olacağını ben sanmıyorum. Hatta yeni başlayacak orta halli projelerde metrekaresi 10 bin liralara alışmaya başlayacağız."

DAP İzmir'de satışların yüzde 77'sinin tamamlandığını açıklayan Ziya Yılmaz, kentte yeni araziler aldıklarını ve yeni projelerin plan proje çalışmalarını yaptıklarını açıkladı. İstMarina'da satışların tamamlandığını dile getiren Yılmaz, Emlak Konut güvencesinde yapılan Validebağ Konakları'nda satış oranının yüzde 78, Teras Kule'de ise yüzde 80 olduğunu sözlerine ekledi.

  • BASINDA BİZ
  • 05.10.2018
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı