TR
KASIM 2013

DAP YAPI, KAĞITHANE’Yİ OFİS YATIRIMLARININ MERKEZ ÜSSÜ YAPTI

POSTA / 28.11.2013

2012 yılının son çeyreğinde başladığı ofis projelerinin sayısını artıran DAP Yapı, 2014'te 3 yeni ofis projesi daha başlatacak.

DAP Yapı, ilk markalı konutlarını ürettiği ilçe olan Kağıthane'yi son dönemde ofis yatırımlarının merkez üssü ilan etti. Bölgede, 2012 yılının son çeyreğinde başladığı ofis projelerinin sayısını kısa sürede artırdı. Halen 3 ofis projesinin inşaatının devam ettiği bölgede 2014'te 3 yeni ofis projesi daha başlatacak.

DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, "Z Ofis ve Bumerang'dan sonra İ Ofis'i devreye sokarak bölgeyi adeta bir DAP Vadisi'ne dönüştürdük. DAP Yapı, Kağıthane'nin, dünyaca ünlü bilişim firmalarının bulunduğu Silikon Vadisi örneğindeki gibi DAP Vadisi olarak anılmaya başlamasını sağladı" dedi. DAP Yapı'nın ilk ofis projesi Z ofisin lansmanı yapıldıktan 3 hafta sonra satışı tamamlanan proje olduğunu aktaran Yılmaz, "A plus ofis binaları arasında en kısa sürede el değiştiren bina oldu ve yüzde 45 prim yaparak alıcı ve yatırımcısına kazandırdı" diye konuştu.

30 Yerine 18 Ayda Tamamlayacak

Avukatlar, muhasebeciler, danışmanlar ve diğer serbest meslek gruplarından ilgi gören projenin 14 bin metrekare arsa üzerinde, 50 bin metrekarelik kapalı inşaat alanında, 365 adet bağımsız bölümden oluştuğunu kaydeden Yılmaz, projenin, sözleşmede 30 ay olarak öngörülen inşaat sürecinin 18 ayda tamamlanacağını söyledi.

Mağazalar katında merkez resepsiyonu, her katta ayrı sekreterlik ve her katta 2 adet toplantı odası, süs havuzları ve özel düzenlenmiş peyzaja sahip olan Dap Z Ofis'in 185 milyon TL'lik yatırımla hayata geçirilecek.

Çağlayan üzerinden Şişli'ye çıkan yolun köşe başında konumlanan Bumerang Ofis'in ise 12 bin metrekarelik kapalı inşaat alanına sahip olduğunu ve 95 adet bağımsız bölümden oluştuğunu kaydeden Yılmaz, "Projede 80 adet ofis alanı ile 15 adet dükkan bulunuyor" dedi. İ Ofis'in ise avantajlı yönetim sistemi ve akıllı yatırım gibi özelliklerin yanında merkezi lokasyonuyla göz doldurduğunu belirten Yılmaz, İ Ofis'te, "bedava ofis" konseptinin devam ettiğini söyledi.

Yılmaz, Anadolu Yakası'nda ise Vazo Kule home office'lcrin satışının sürdüğünü kaydetti. DAP Yapı projeleri, kullanıcılarına "oturmadığın dönemde kirala" modeliyle alternatif kazanç imkanı sağlıyor. Haftalık, aylık ve yıllık kiralanabilen daireler dünyaca ünlü otelcilik şirketi Rotana'nın profesyonel yönetim sistemiyle işletilecek. Daire sahipleri dilerlerse kendi yerlerini kiralayarak ekstra gelir elde edecekler.

Ticari emlak piyasası hakkında da konuşan Ziya Yılmaz, gayrimenkul piyasasında önemli bir yatırım haline gelen ofis projelerinin yatırımcıları çekmeyi başardığını belirtti. Ziya Yılmaz, pazarı iyi tanıyan ve takip eden yabancı grupların pazara girmesi ile yerli firmaların şube sayılarım hızla artırmasının pazarın gelişmesini sağladığını dile getirdi.

3 Milyar TL'lik 7 Yeni Projeye Başlayacak

DAP Yapı’nın, 2013'ü 2014'e bağlayan süreçte 7 yeni projenin startını vermeye hazırlandığını aktaran Ziya Yılmaz, Avrupa Yakası'nda Taksim ve Çağlayan'da ve Asya Yakası'nda ise Kartal-Maltepe bölgesinde hayata geçirilecek olan projelerin toplam hacminin 3 milyar TL'yi bulacağını açıkladı. Yılmaz. 3 adet ofis projesinin Çağlayan'da. 1 adet rezidansın Maltepe'de, 1 adet rezidansın Kartal E-5 üzerinde, 1 adet karma projenin Kartal'da, 1 adet rezidansın ise Taksim'de olacağını kaydetti.

Kartal'da hayata geçireceği karma projenin ardından Maltepe sahilde ve Kartal E5 üzerinde iki adet rezidans projesinin inşaatına başlayacak olan şirket, iş dünyasına yönelik projelerinin üssü haline getirdiği Çağlayan'da üç yeni ofis projesini de devreye alacak. 2014'ün ilk çeyreğinde ise Taksim'de bir rezidans inşa edecek. Rixos Otel'in yanındaki arsaları satın alan DAP Yapı, bal peteği görünümündeki rezidans projesi ile orjinal mimari çizgisini Avrupa Yakası'na taşıyacak.

  • BASINDA BİZ
  • 28.11.2013
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı