TR
MAYIS 2014

DAP YAPI KARTAL'DA HALAS'LA DEMİR ALDI

HABER TÜRK / 13.05.2014 DAP Yapı, Kartal sahilinde inşa edeceği İstanbul Marina projesini Mustafa ve Caroline Koç'a ait 100 yıllık Halas 71 yatında tanıttı. 5 rezidans konut ve ofis bloku ile ticari alanlardan oluşacak projeden 1.3 milyar lira ciro bekleniyor.

Yerel seçimler sonrasında hızlanan gayrimenkul sektöründeki yeni proje lansmanları otellerden asırlık yatlara taşındı. DAP Yapı, Emlak Konut GYO ile hasılat paylaşımına yönelik Kartal'da sahil şeridinde hayata geçireceği 1.3 milyar lira satış beklentili İstanbul Marina projesinin lansmanını 100 yıllık Halas 71 yatında gerçekleştirdi.

Caroline ve Mustafa Koç tarafından satın alındıktan sonra restorasyonu yapılan ve özel gezilere hizmet vermeye başlayan Halas 71 yatı, lansman sırasında Ortaköy'den yola çıkıp Kartal'daki 4 proje yerine götürüldü. Yatın günlük kirasının 7 ile 10 bin Euro arasında değiştiği öğrenildi.

534 Milyon Emlak GYO'ya Kalacak
Toplantıya katılan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat, Kurum “Kartal Maltepe bölgesinin Anadolu yakasının merkezi olacağını düşünüyoruz. İstanbul Marina projesi dahilinde Kartal'a 30 milyon liralık bir kavşak yapılacak. Hastane, okul, cami ve yeşil alan düzenlemeleri olacak" dedi. Kurum, ihalede 1.3 milyar lira satış toplam değeri ve 534 milyon lira şirket payı geliri teklif edildiğini hatırlattı.

DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz ise projenin dünyada da ilgi göreceğini düşündüklerini belirterek, "1.5 yıldır gece gündüz bu proje için çalıştık. Projeye deniz uçağı bile inebilecek" diye konuştu.

En Uzun Binası 146 Metre Olacak
Kartal sahilindeki kulelerin en yükseğinin 146 metre olacağı öğrenilirken, Emlak Konut GYO yetkilileri planların İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından alınan yükseklik kararları çerçevesinde yapıldığını ifade etti. Konuyla ilgili konuşan Murat Kurum, "Siluetle alakalı olarak büyükşehir belediye meclisinin kararlarına uyuyoruz. Yükseklik kararlarına uyuyoruz. En yüksek binanın yüksekliği 146 metreyi bulacak" diye konuştu.

5 Milyon Liralık Daire Alacak
İstanbul Marina projesinde 5 rezidans konut ve ofis bloku ile ticari alanlar bulunacak. Önünde yat marina alanı olacak projenin içinden de hıziı tren geçecek. İstanbul Marina'da büyüklükleri 34 ile 720 metrekare arasında değişen 1+0 ile 5+1'e kadar 1463 konut bulunuyor. Projede metrekare satış fiyatı 4 bin 900 liradan başlıyor. DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, 5 milyon liralık 720 metrekarelik dairelerin birisini kendisinin alacağını ifade etti.

Daireler Bitse de Dubai’de Tanıtacak
Projeyi eylülde Dubai’de daha sonra Suudi Arabistan ve Katar’da tanıtmak istediklerini belirten Yılmaz, “Amacımız satış değil, İstanbul’u tanıtmak. O zamana kadar belki bir daire bile kalmaz” diye konuştu.
 
  • BASINDA BİZ
  • 13.05.2014
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı