TR
EKİM 2013

DAP YAPI OFİS PROJELERİYLE YÜKSELİYOR

POSTA / 30.10.2013

DAP Yapı'nın, iş dünyasına yönelik hayata geçirdiği ofis projeleri giderek artıyor. Anadolu yakasında Vazo Kule home office'lerin satışını sürdüren şirket, Avrupa yakasında ise Z Ofis ve Bumerang'dan sonra İ Ofis'i alıcılarıyla buluşturuyor.

DAP Yapı, ilk markalı konutlarını ürettiği ilçe olan Kağıthane'yi son dönemde ofis yatırımlarının merkez üssü ilan etti. Z Ofis ve Bumerang'dan sonra İ Ofis'i devreye sokarak bölgeyi adeta bir DAP Vadisi'ne dönüştürdü. Kağıthane, dünyaca ünlü bilişim firmalarının bulunduğu Silikon Vadisi örneğindeki gibi DAP Vadisi olarak anılmaya başladı. buluşturuyor.

Z Ofis ve Bumerang'ın kısa sürede alıcısıyla buluşması üzerine İ Ofis'in satışlarına geçen şirket, Anadolu yakasında da home office konseptine yöneldi. 3 blokta 400 adet bağımsız bölümden oluşan Vazo Kulenin home office'leri yüzde 70 oranında satıldı. Projede 53-94 metrekare aralığındaki ofislerin fiyatı 254 bin TL ila 563 bin TL aralığında değişiyor.

Yatırımı 10 Yılda Amorti Ediyor

DAP Vadisi'nin en yenisi İ Ofis, adını 'iyi ofis'in okunuşundaki harf oyunundan alıyor. İ Ofis, içinde çalışanlara pozitif hissettirdiği gibi alıcı ve yatırımcısına da kazanç vaat ediyor. Avantajlı yönetim sistemi ve akıllı yatırım gibi özelliklerin yanında merkezi lokasyonuyla göz dolduran İ Ofıs'te 'bedava ofis' konsepti devam ediyor.

Yatırımı 8 ile 10 yıl gibi bir sürede amorti eden ofis yönetim sistemiyle çalışma ortamından yansıyan kusursuzluk kazançla birleşiyor. Projenin avantajlı yönetim sistemi, asistan çalıştırma ihtiyacını ortadan kaldırarak buna ilişkin masrafları tasarruf etme olanağı sağlıyor.

69 Bağımsız Bölüm Satışa Çıktı

8 katlı (1 otopark katı, 2 mağaza-ofis katı+1 giriş katı ve 4 ofis katı) projede, büyüklüğü 52-197 metrekarelik 56 adet ofis alanı ile 43-129 metrekare arasında değişen 13 adet dükkan ve mağazadan oluşan toplam 69 adet bağımsız bölüm bulunuyor. Faizsiz 36 ay vade ile satışa sunulan ofis alanlarının metrekare fiyatının emsallerine kıyasla yüzde 50 düşük olduğu belirtiliyor.

Bölgede metrekare satış fiyatları 5 bin dolar civarında seyrederken İ Ofis'in lansman dönemi fiyatı metrekare/5 bin TL olarak belirlendi. Çağlayan'da yükselen İ Ofis'ten Taksim, Mecidiyeköy, Şişli, Beşiktaş, Zincirlikuyu, Levent, Maslak gibi merkezlere ise kısa sürede ulaşılıyor.

Home Ofis Konsepti Öne Çıkıyor

DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz projeler hakkında şöyle konuştu: "Home office konseptini benimsememizin en önemli nedeni; seçkin bir projedeki modern bir ofiste, otel konforunun hizmet ayrıcalığıyla verimli ve keyifli bir iş hayatının tam ortasında dinlenirken çalışmayı, çalışırken dinlenmeyi mümkün kılması.”

“Son dönemde yapılan akıllı binaların büyük bir kısmı home office konseptinde tasarlanıyor. Amerika'da evden çalışanların sayısı 20 milyona ulaşmış durumda. Eğer mesleğiniz ofise gitmeyi gerektirmeden evden sürdürülebilir nitelikteyse home office konsepti her tür arayışınıza yanıt verecek nitelikte seçenekler sunuyor."

  • BASINDA BİZ
  • 30.10.2013
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı