TR
EYLÜL 2017

DAP YAPI REZİDANS TAKSİTLERİNİ 1 YIL SONRA BAŞLATIYOR

POSTA / 22.09.2017 Ekim sonunda teslim edilecek İstMarina’dan 2014’te ilk ev alanlar şu ana kadar 3 kat prim yaptı. DAP Yapı, İstanbul Kartal’da inşa ettiği ’İstMarina’ projesinde kalan sınırlı sayıda daire için kampanya başlattı. Buna göre daireler, KDV dahil satış fiyatının yüzde 5’i peşin, yüzde 15’i ise satış tarihinden itibaren 12’nci ayda veya teslim tarihinde ara ödeme şeklinde tahsil edilecek. Kalan yüzde 80’lik bölüm ise banka kredisi yoluyla ödenecek. Proje kira geliri ile kendi kendini 8 yılda amorti ediyor.

AVM Bitiyor
DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, “İstMarina’nın AVM etabında sona yaklaştık. Yüzde 75’i kiralandı. Projemizin içindeki özel okulumuz da yeni eğitim yılına başladı. Acıbadem Hastanesi’nde de çalışmalar hızla devam ediyor. Yakın zamanda hastanenin açılışı da gerçekleşecek. Projemizde metrekaresi 20 bin liranın altında daire kalmayacak. Çünkü Kartal sahilinin onda birini İstMarina kaplıyor” diye konuştu.

720 Metrekareye Rezidans
İstMarina’da
1+0’dan 5+1’e kadar rezidanslar var. Büyüklükleri 34 metrekare ile 720 metrekare arasında değişiyor. Tüm rezidanslar da büyük teraslar bulunuyor.

İşte Örnek Ödeme Planı
547 bin lira. Bu dairenin yüzde 5’i yani 27 bin lirası peşin veriliyor. Yüzde 15’lik kısmı olan 82 bin lirası 1 yıl sonra, yüzde 80’lik kısmı da banka kredisiyle ödeniyor. Aylık taksitleri ise 6 bin 700 liraya denk geliyor. Ayrıca taksit ödemeleri 15’inci aydan sonra başlıyor. Bu dairenin bugünkü kira değeri 2 bin 700 lira. 1 yıl sonraki değeri ise 3 bin 100 lira olacak.

Sanat Galerisi Tadında AVM
İstMarina AVM’de, ressamlar 24 galeriden oluşan 6 bin metrekarelik bir alanı boyayarak, duvarları her biri binlerce yapraktan oluşan resimlerle bezediler.

İçinden Hızlı tren Geçiyor
İçinden hızlı tren geçen İstMarina’nın önünde yer alacak marina için belediyeyle anlaşma aşamasına gelindi. Projede otel, özel okul, özel hastane, restoranlar, park ve dini alanlar da var.

  • BASINDA BİZ
  • 22.09.2017
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı