TR
ARALIK 2022

DAP YAPI YENİ “SAĞLIKLI” PROJELERLE GELİYOR

ANALİZ / 30.12.2022

TÜRKİYE'NİN 2022 yılının genelinde, gerek büyüme gerekse yatırımlar anlamında başarılı bir performans gösterdiğinin altını çizen DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, "2022 yılı; başta DAP Yapı ve DAP Gayrimenkul Geliştirme olmak üzere, tüm DAP markaları açısından da başarılı sonuçların alındığı; yeni yatırımların hayata geçirildiği bir yıl oldu" diye konuşlu. Yeni yılın kendileri açısından yatırımlara hız verdikleri bir yıl olacağını söyleyen Ziya Yılmaz 2022'yi ise şöyle değerlendirdi: "Taahhüt edilen teslim süresinin 36 ay olduğu Ormanköy projesini 24 ay gibi kısa bir sürede tamamlayıp teslim ettik. Özetle artık bir DAP geleneği haline gelen “erken teslim geleneğini” pandemi surecinin tüm zorluklarına rağmen devam ettirdik. Ayrıca hem Türkiye'de hem de Avrupa'da tescilli hale gelen 'Sağlıklı Evler' konseptinin ikinci örneğini Nişantaşı Koru projemizde hayata geçirdik. 2023 yılında Nişantaşı Koru projemizin teslimlerini yapacağız. Yeni Levent'e de hızlı başladık. Burada da süresinden önce teslim etmeyi planlıyoruz.

“Sağlıklı Evler”i Levent'e getiriyor

Bilindiği gibi DAP Gayrimenkul Geliştirme tarafından geliştirilen Yeni Levent projesi, İstanbul’un iş, yaşam ve finans merkezinin kalbinde yer alan Levent bölgesinde 103 bin 500 metrekare toplam alan içinde; 53 bin 500 metrekaresi konut ve 50 bin metrekaresi içerisinde okul da bulunan koru alanıyla dikkat çekiyor. DAP Gayrimenkul Geliştirme. Yeni Levent projesiyle; şehrin dışında görmeye alışık olduğumuz country hayat tarzını "Sağlıklı Ev' konseptiyle birleştirerek İstanbul’un merkezine getiriyor. Yeni Levent'in, İstanbul'un altın üçgeni olarak adlandırılan Beşiktaş- Levent-Maslak arasında çok özel bir proje olduğuna dikkat çeken Ziya Yılmaz. "Kurulduğumuz ilk günden bu yana; 40-50 yıl sonra bile değerine değer katacak sembol projeler geliştiriyoruz. Yeni Levent de yarınlarımıza miras olarak bırakılacak. "Yapılmayanı yapma" vizyonumuzun ürünü bir proje oluyor. Yeni Levent projesi, iş merkezlerinden kültür-sanata, eğitimden sağlığa ve eğlenceye kadar, şehrin tüm zenginliklerine aynı anda erişim imkânı sağlıyor. Bu özelliğiyle de her nesle ve her kuşağa hitap eden; kuşakları birleştiren bir yaşam sunuyor" dedi.

Yeni yatırımların arifesindeyiz

Aynı zamanda Cumhuriyetin 100'üncü kuruluş yıldönümü olan 2023'te de yeni projelerin müjdesini veren Ziya Yılmaz, "Cumhuriyetimizin 100'üncü yılına yakışır yatırımların arifesindeyiz. Önümüzdeki yıl bir yandan Yeni Levent projemizde ikinci etabın inşaatını hızlandırırken, diğer yandan da Pendik. Ataşehir, Beykoz. Çeşme ve Maşukiye olmak üzere 5 yeni projenin çalışmalarına başlıyoruz" dedi.

Kampanyalar ekonomiye güç verir

Ziya yılmaz, "Önce Hükümetimize, ardından Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve Hazine ve Maliye Bakanlığımıza teşekkür ediyoruz. Konutta yeni bir kampanya hazırlığı olduğunu biliyoruz. Bu kampanyalar, gayrimenkul sektörüne olduğu gibi ekonomimize de güç verecektir. Geçtiğimiz aylarda gerçekleşen 250 bin konutluk sosyal konut kampanyasının 500 bin adede tamamlanacağının açıklaması da sektörümüz ve ekonomimiz açısından son derece önemli" diye konuştu.

  • BASINDA BİZ
  • 30.12.2022
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı