TR
EYLÜL 2014

DAP YAPI YENİ ETABI ORTADOĞU'DA TANITTI

DÜNYA / 23.09.2014 DAP Yapı, Kartal'daki projesi İstMarine'nin 500 konutlu ikinci etabını Dubai Cityscape Global 2014 Fuarı'nda yatırımcılara tanıttı. Projenin metrekare satış fiyatı 5 bin TL'den başlıyor.

DAP Yapı'nın Kartal sahilinde inşa ettiği İSTMarine projesinin 500 konutluk ikinci etabı Dubai Cityscape Global 2014 Fuarı'nda, "Körfez Bölgesi" yatırımcılarının beğenisine sunuldu. Projede metrekare fiyatları 5 bin ile 9 bin TL arasında değişiyor. Projenin ilk etabındaki bin konutun 950'si satılmıştı.

Projenin fuardaki tanıtım toplantısında konuşan DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, "Uluslararası birçok ödüle sahip projemiz İstMarina ile körfez bölgesi yatırımcılarını tanımak, kendimizi körfez ülkelerine tanıtmak ve Türkiye'yi yatırım merkezi olarak görebilecek potansiyel iş ortaklarıyla bir araya gelmek DAP Yapı olarak önceliklerimiz arasında bulunuyor. İstMarina'da yatırımcılara ve fonlara aynı zamanda karlı fırsatlar sunuyoruz" dedi.

İSTMarina'da yatırımcılara ve fonlara karlı fırsatlar sunduklarını söyleyen Yılmaz, proje hakkında şu bilgileri verdi: "Sahile 500 metre cephesi olan, Prens Adaları manzaralı İSTMarina'yı, rezidans, konut ve ofis bloklarının yanında özel okulu, hastanesi, ibadet alanı, restoranları ve bir oteli bünyesinde barındırıyor. Önünde marina alanı bulunan, içinden hızlı tren geçen ve bir helikopter pisti bulunan projede, 1+0'dan 5+1'e 1463 konut bulunuyor."

Boğaz hattı Avrupa Yakası için ne ifade ediyorsa, Anadolu Yakasında da Kartal-Maltepe hattı aynı önemi taşıdığını söyleyen Yılmaz, sahil şeridinde yapılan düzenlemelerin bölgenin değerini arttırdığını ifade etti. Kartal Kentsel Dönüşüm Projesi'yle İstanbul için, uluslararası ilgi odağı bir iş ve yaşam merkezi oluşturulduğunu savunan Yılmaz, "Bu merkez Metro, Marmaray ve deniz ulaşımı ile İstanbul'un tüm alanlarına, Sabiha Gökçen Havalimanı ile yurtiçi ve yurtdışına bağlanıyor. Kartal, parkları, otelleri, restoranları, kültürel alanları, yat limanı ve marinasıyla adeta bir metropole dönüşüyor. İstMarina, eşsiz bir lokasyonuyla tüm bu oluşumların odağında yer alıyor" diye konuştu. Projenin fuarda yapılan tanıtım toplantısına TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Sözcüsü Vedat Demiröz ile birlikte İller Bankası ve Emlak Konut GYO'nun üst düzey yöneticileri katıldı.

Yabancıya Satış Yüzde 53 Arttı
2014'te, yabancıların Türkiye'deki konut alımında geçtiğimiz yıla kıyasla büyük bir artış yaşandığını belirten DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, geçen yıl ilk 5 ayda yabancılara 4 bin 451 konut satılmasına karşın, bu yıl ilk 5 ayda bu rakamın 7 bine ulaştığını kaydetti. Bunun yabancılara satış yüzde 53'lük artış demek olduğunu ifade eden Yılmaz, "Türkiye'den en çok gayrimenkul alanların başında Orta Doğu ve Rus vatandaşları geldi. Bu satış oranları Dubai Cityscape Fuar'ına katılmamıza bizi teşvik etti. Araştırmalara göre, Türkiye'deki konut fiyatları bir süre sonra dünyadaki metropollerde bulunan konut fiyatlarıyla eşitlenecek" dedi.
 
  • BASINDA BİZ
  • 23.09.2014
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı