TR
TEMMUZ 2018

DAP YAPI'NIN 2023 HEDEFİ: 10 BİN ÇALIŞAN, 3 ÜLKEDE PROJE

AKŞAM / 04.07.2018

Ellerinde 13 milyarlık iş hacmi olduğunu belirten DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ziya Yılmaz, "2-3 yıla yurtdışına açılmayı planlıyoruz. 5 yıl sonra en az 10 bin çalışanı olan, 2-3 ülkede proje geliştiren bir firma olmayı hedefliyoruz" dedi.

2018 yılında kazandığı ihalelerle dikkatleri üzerine çeken DAP Yapı, gayrimenkul sektöründeki yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Bundan 30-40 yıl sonrasının yapılarını inşa eden bir vizyonla Türkiye ekonomisine katma değer sağlamayı sürdürdüklerinin altını çizen DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ziya Yılmaz, "Ülkesine güvenen bir sektör oyuncusu olarak, güçlü finansal yapımızla yatıranlarımıza devam ediyoruz. Biri İzmir'de, ikisi İstanbul'da olmak üzere üç projemizde inşaat çalışmaları devam ediyor. Bunu yaparken bir yandan da tamamlanan projelerimizde teslimlerimizi sürdürüyoruz" dedi. İstanbul ve İzmir'de 700 bin metrekareye yakın arsaları olduğunun altını çizen Ziya Yılmaz, şöyle konuştu:

Türkiye'ye Güveniyoruz
"2017 yılını ve 2018'in ilk 6 ayını iş geliştirme ve yatırım yılı ilan etmiştik. Şu anda en büyük projemiz olan İstMarina'da konut ve ofisleri teslim ediyoruz. Geçen yıl İzmir projesine başladık. Ayrıca İzmir Mavişehir ve Çeşme'de de proje geliştiriyoruz. İstanbul'da Beykoz, Pendik, Maslak ve Ünalan Mahallesi'nde de çalışmalarımız devam ediyor. Validebağ ve Teras Kule'nin inşaatı da sürüyor. Emlak Konut'tan aldığımız ihalelerle birlikte yaklaşık 13 milyar TL'lik iş hacmimiz bulunuyor" dedi. Emlak Konut tarafından ihaleleri gerçekleştirilen Nişantaşı'daki arazi ihalesini 1 milyar 763 milyon 750 bin TL bedelle; Çekmeköy arazisi ihalesini ise 1 milyar 111 milyon 100 bin TL bedelle kazandıklarım ifade eden Ziya Yılmaz, Türkiye ekonomisine güvendiklerini ve uygun araziler için her zaman yatırım iştahları bulunduğunu belirtti. Şirketin gelecek vizyonuyla ilgili de açıklamalarda bulunan Ziya Yılmaz, şöyle devam etti:

İncelemelerimiz Sürüyor
"5 yıl sonra en az 10 bin çalışanı olan, en az 2-3 ülkede proje geliştiren bir firma olmayı hedefliyoruz. Şu anda yurtdışında hedeflerimize yönelik incelemelerimiz sürüyor. Özellikle Avrupa ülkelerinde, proje geliştirmek istiyoruz. 2-3 yıl içinde markamızı yurtdışında taşımayı hedefliyoruz."

Nüfusu 1 Milyonu Aşan İllere Yakın İlgi
İstanbul dışındaki ilk projelerini İzmir'de hayata geçirdiklerini belirten Yılmaz, "İzmir'deki yatırımlarımızı sürdürmekte kararlıyız. Özellikle İstanbul'dan İzmir ve çevresine çok ciddi bir yatırımcı akını olduğunu gözlemliyoruz. Kısa süre önce topraktan satışa sunduğumuz DAP Yapı İzmir projemizde satış oranının yüzde 80'e yaklaşması bunun en büyük kanıtı" dedi. Yılmaz, şöyle konuştu:

İzmir'e 3 Milyar Lira
"Çeşme'de çok yakında denize sıfır lüks bir proje geliştirmeye başlayacağız, İzmir'de önümüzdeki süreçte 3 milyar TL’lik en az 3 proje gerçekleştireceğiz. Bunun yanı sıra, Türkiye'nin farklı bölgeleriyle DAP markasını tanıştırmaya devam edeceğiz. Nüfusu 1 milyonun üzerinde olan illerle yakından ilgileniyoruz."

  • BASINDA BİZ
  • 04.07.2018
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı