TR
ARALIK 2014

DAP YENİ YILA YENİ PROJELERLE GİRİYOR

STAR / 29.12.2014 Hareketliliğin gelecek yılda devam edeceğini söyleyen DAP Başkanı Ziya Yılmaz, önümüzdeki dönemde yeni projelere imza atacaklarını belirtti.

İnşaat sektöründe son yıllarda görülen hareketliliğin 2015 yılında da devam etmesini beklediklerinin söyleyen DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, tüketicinin de bilinçli ve kaliteli konut talep ettiğine dikkat çekti. Gayrimenkul sektörünün son yıllarda Türk ekonomisinin lokomotifi olduğunu kaydeden Ziya Yılmaz, "Kentsel dönüşüm ve mütekabiliyet yasaları sektörümüz açısından büyük önem arz ediyor. Eskiden satışlar Mart-Haziran ve Eylül-Aralık aylarına sıkışırdı. Birkaç yıldır tüm seneye yayıldığını görüyoruz. 2015 yılında da aynı şekilde devam edeceğini düşünüyorum" diye konuştu.

700 Milyon Lira Yeni Yatırım
Öncelikli işin gayrimenkul geliştirmek olduğunu hatırlatan Yılmaz geleceğe ilişkin beklenti ve planlarını şöyle anlattı: "Satın aldığımız arazi neye uygunsa, konumuna ve araştırma raporlarına göre karar veriyoruz. AVM'ye uygunsa AVM, rezidansa uygunsa rezidans, ofise uygunsa ofis yapıyoruz. Kendimizi ofisle veya konutla sınırlandırmıyoruz. 2015'te yaklaşık 700 milyon TL'lik bir yatırım yapacağız. 3 yeni projeyi lanse edeceğiz. 2014 yılının neredeyse stoksuz girmiştik. İstMarina ve DAP Vadisi projelerimizle lansmana çıktık.

DAP Vadisi'nde ise çok kısa sürede yüzde 82'lik satış oranı yakaladık. Geliştirdiğimiz projeler ile birlikte Kartal-Maltepe hattında yer alan projelerimizin bulunduğu bölgenin alt yapısını da üstlendik. Bölgede 6.5 km uzunluğunda asfalt yol yaparak, aydınlatması, tabela ve çizgi çalışmaları dahil teslim edeceğiz.”
 
  • BASINDA BİZ
  • 29.12.2014
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı