TR
KASIM 2014

DÖNÜŞÜMÜN ÖNCÜSÜ OLDU

POSTA / 30.11.2014 DAP Holding, geliştirdiği projelerle adeta kentsel dönüşüme öncülük ediyor. Çağlayandaki DAP Vadisi Kartal-Maltepe hattındaki projelere kadar şirket, dönüşümün en güzel örneklerine imza atıyor.

İş ve Yaşam Alanları
Türkiye'nin güçlü inşaat şirketlerinden biri olan ve bugüne kadar binlerce aileyi ev sahibi yapan DAP Holding, kentsel dönüşüm alanında da varlığını gösteriyor. Şirket, hayata geçirdiği iş ve yaşam alanı projeleriyle, kentsel dönüşümün öncüsü oldu. DAP Holding’in İstanbul'un kentsel dönüşümüne katkı sağladığı nitelikli projeleri, Kağıthane ve Kartal-Maltepe hattında toplanıyor.

İstanbul'un Değişen Yüzü
Geliştirici bir firma olduklarının altını çizen DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, "Proje geliştirdiğimiz bölgede ve şehirde neye ihtiyaç varsa ona yönelik projeler geliştiriyoruz. Biz aslında inşaatçılık yapmıyoruz, biz geliştiricilik yapıyoruz. Yakın çevresiyle birlikte hızla gelişen Maltepe-Kartal bölgesinde, kentsel dönüşüm projesi, nitelikli konut siteleri, otel yatırımları, hizmet ve kültür alanları, opera binası, marinası, Adliye Sarayı ve sosyal alanlarıyla İstanbul'un değişen yüzünü oluşturuyor" diyor.

Çağlayan’ı DAP Vadisi’ne Dönüştürdü
Kentsel dönüşümün gelişimine imza atan DAP Holding,İstanbul’un yükselen bölgelerinden biri olan Çağlayan’da DAP Vadisi projesiyle adından söz ettiriyor. Bölgede 40 bin metrekarelik alanda 932 bağımsız ofis bölümünden oluşan DAP Vadisi projesi ile şirket, iş dünyasına VIP hizmet anlayışı getiriyor. Projede 21 metrekare ile 330 metrekare arasında değişen ofis alanları, her bir projenin içinde bulunan toplantı odalarının yanı sıra çeşitli mağazalar, restoranlar ve cafeler de yer alıyor. Z Ofis, İ Ofis, Y Ofis, A Ofis, S Ofis ve Bumerang Ofis projeleriyle Çağlayan bölgesini bir DAP Vadisi’ne dönüştüren DAP Holding, bölgenin kentsel dönüşümüne de katkı sağlıyor.

Kartal’da Özel Bir Proje
DAP Holding, Dragos Royal Towers, DAP Royal Center, Dalga Kule, Burgu Kule, Tango Kule ve Vazo Kule’nin ardından İstMarina ile Kartal’ın yeni merkezini oluşturma hedefinde. Toplamda 1436 bağımsız bölümden oluşan İstMarina, rezidans, konut ve ofis bloklarının yanında özel okulu, hastanesi, ibadet alanı, restoranları ve oteliyle adeta küçük bir şehir olarak projelendirildi. Önünde marina alanı bulunan projenin içinden hızlı tren geçiyor, helikopter pisti mevcut.

Kartal-Maltepe Alt Yapısını da Dönüştürdü
DAP Holding, Kartal-Maltepe hattında yer alan projelerin bulunduğu bölgenin alt yapısnı da üstlenmiş durumda. Şirket, bölgede asfalt yol yaparak, aydınlatılması, tabela ve çizgi çalışmaları dahil teslim edecek. Bu kapsamda; dere ıslahı, sahil yolu altından geçen altgeçit imalatı, kanalizasyon ve drenaj, elektrik hattı kablosunun döşenmesi ve doğalgaz hattının döşenmesi ile birlikte projelerini tamamlayacak.

İstanbul'a 5 Yeni Helikopter Pisti
DAP Holding, DAP Vadisi'ne, İstMarina, Dalga, Vazo, Tango ve Burgu Kulelere toplam 5 adet helikopter pisti yaptırıyor. Projelerin inşaatı tamamlandığında hayata geçecek olan pistler, 2.5 milyon dolara mal oldu. Pistlerin sayısı 4 yıl içinde de 10 adete çıkarılacak. Şirket bu yönüyle İstanbul'da en çok helikopter pisti yapan inşaat şirketi olacak.
 
  • BASINDA BİZ
  • 30.11.2014
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı