TR
ARALIK 2012

DUBAİ VE İRANLILAR DAP'IN PEŞİNE DÜŞTÜ

POSTA / 02.12.2012

Mimari projeler ve Maltepe-Kartal hattında geliştirdiği kuleler ile adından söz ettiren DAP Yapı, yabancılarla çözüm ortaklığı ve işbirliklerine sıcak bakıyor. Dubai ve İran'dan proje geliştirme teklifleri alan firma, görüşmelerini sürdürüyor. Geçtiğimiz aylarda Z Ofis projesini lanse eden, 2012 yılında 4 projenin inşaatına ve satışlarına devam eden DAP Yapı, yeni projesi için de hazırlıklarını sürdürüyor. Hayata geçirdikleri projelere yabancı ilgisinin yoğun olduğunu belirten DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, "Bu yılın ilk projesi Tango Kule'ydi. Yılın son çeyreğinde ise Çağlayan'da Dap Z Ofis projemizin lansmanını yaptık. Sadece yurtiçinden değil, yurtdışında yaşayan Türk vatandaşlarından da ciddi bir talep gördü. Almanya, Amerika, Suudi Arabistan, İsviçre ve Mısır gibi ülkelerden gelen alıcı ve yatırımcı müşterilerimiz oldu. Bunlar ağırlıklı olarak o ülkelerde yaşayan Türk vatandaşları olmakla birlikte aralarında yabancılar da vardı. Projelerimiz başta Arap ülkeleri olmak üzere pek çok Ortadoğu ve Avrupa ülkesinin takibinde. Dubai ve İran'dan teklifler aldık. Bazıları ortak proje geliştirmek yönündeydi. Şartlar oluşursa bu türden bir işbirliğine sıcak bakabiliriz " dedi.

Kural 1: Pozitif Olun

2012 yılında sektörde durgunluk söylentilerini negatif yorumlamadığını belirten DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, " İnşaat sektöründe faaliyet gösterdiğim sürecin hiçbir aşamasında negatif bakış açısıyla hareket etmedim. Başarılı olmanın ilk kuralının pozitif düşünmek olduğuna inanıyor ve her türlü olasılığa karşı hazırlıklı olmak gerektiğini düşünüyorum" diye konuştu. 2012 yıl değerlendirmesi yapan Yılmaz "Yılın son çeyreğinde, Çağlayan'dan hayata geçireceğimiz DAP Z Ofis'i piyasaya sunduk. Rekor sürede satış yaparak neredeyse tamamladık. Z Ofis'e ilaveten halen 4 projenin inşaatına ve satışlarına devam ediyoruz " dedi.

DAP Yapı olarak her yıl 1000 ünite civarında konut ve işyeri inşa etmeyi planladıklarım söyleyen Yılmaz, " Mimari yönden yaratıcı projeler yapmaya devam edeceğiz. Maltepe'de hayata geçirdiğimiz Dalga Kule projemizle, 25 Eylül'de İngiltere'de düzenlenen "European Property Awards " te Yüksek Yapılar branşında birincilik elde ettik " diye konuştu.

Maltepe’ye Karma Proje

4 bin metrekareli dev bir göletin içinde yükselen Dap Royal Center projesinin satışlarına devam eden DAP Yapı, projede 210 adet rezidans inşa ediyor. 2 blokta 246 adet rezidansın yer aldığı simetrik iki kule olarak tasarlanan Dap Burgu projesinin inşaatı da devam ediyor. ödüllü proje Dalga Kule'de ise 369 adet ünite bulunuyor.

'Gurur Duyuyoruz'

129 adet stüdyo ve 63 adet süit olmak üzere 192 rezidans daireden oluşan ve dans eden kadın ve erkek figüründen yola çıkılarak tasarlanan Tango Kule de alıcılardan ilgi büyük görüyor. Artık yurtdışından gelen müşterilerimizi gururla gezdirebileceğimiz projelerimiz var " diye konuşan Yılmaz sözlerine şöyle devam etti: " Önümüzdeki aylarda Maltepe'de karma projemizi lanse etmeye hazırlanıyoruz. Proje aşamasında ilerleme kaydettik. "

  • BASINDA BİZ
  • 02.12.2012
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı