TR
NİSAN 2014

KARTAL'A 2 MİLYARLIK İSTANBUL MARİNA

HABER TÜRK / 23.04.2014 Denize sıfır konumdaki yeni projesine İstanbul Marina adını veren DAP Yapı, 200 bin liradan 5 milyon liraya kadar değişecek evlerin lansmanını mayısta yapacak.

?DAP Yapı, Emlak Konut GYO'nun arazisinde hasılat paylaşımına yönelik 2 milyar lira ciro beklentisi ile hayata geçireceği Kartal projesinin temelini atıyor. Adı İstanbul Marina olarak belirlenen ve mayıs ayında lansmanı yapılacak denize sıfır konumdaki projede fiyatlar 200 bin liradan başlayıp 5 milyon liraya kadar çıkacak.

Projeyi değerlendiren DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, 20 günden bu yana ön talep topladıkları projeye başvuruların 5 bine ulaştığını kaydetti. Projeye çok iyi hazırlandıklarını ifade eden Ziya Yılmaz, "Dünyadaki birçok projeyi araştırdık. Bunun gibi önünde marina, özel okul, hastane ve hızlı tren gibi özellikleri olan bir proje daha yok" dedi.

Projede fiyatları belirlerken 25 bin insanla konuştuklarını anlatan Ziya Yılmaz, buradan hareketle en küçük birimin 200 bin liradan başlayacağını, 750 metrekarelik en büyük tipte dairelerin ise 5 milyon liraya çıkacağım kaydetti. Metrekare birim fiyatına göre bölgenin geleceğine yönelik avantajlı fiyatlar belirlediklerini anlatan Ziya Yılmaz, "Marina alanı bittikten sonra ise prim ile beklentimiz 1'e 3 olacak. Satışlarda yüzde l'lik KDV avantajı da olacak" dedi.

Yabancıya Blok Satış Yapamayacak
İstanbul Marina projesinde blok ve toplu alımlar yapmak isteyenler olduğuna dikkat çeken Ziya Yılmaz, “300 daireyi bir Suudi Arap grubu istedi ancak vermedik. 36 ayda bitirmeyi planlıyoruz” dedi.
 
  • BASINDA BİZ
  • 23.04.2014
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı