TR
EYLÜL 2013

KARTAL’I UÇURMAK İÇİN PATRONLAR BİRLEŞTİ

POSTA / 28.09.2013

Kentsel dönüşüm rüzgarı eserken yatırımcılar da belediyeler ile bir araya geliyor. Kartal Belediye Başkanı Öz ile buluşan EGE Yapı, FER Yapı, DAP Yapı, DKY İnşaat ve İş GYO yöneticileri bölgeyi birlikte değiştirmek yaptı.

Depremin ardından Türkiye'de başlatılan kentsel dönüşüm hamlesi, belediyeler ile yatırımcıları bir araya getirdi. Son dönemde Marmaray, Kadıköy-Kartal metro hattı ve adliye sarayı ile İstanbul Anadolu yakasının yeni merkezi durumunda olacak Kartal'ı yeni yatırımlarının merkezi olarak tanımlayan DAP Yapı, DKY İnşaat, İş GYO, EGE Yapı ve FER Yapı'nın patronları, ilçenin belediye başkanı Altınok öz ile birlikte şehirdeki yatırım olanaklarını anlattı.

Patronlar, bölgede hayata geçirilecek yeni projelerle 450 bin nüfuslu ilçeyi 10 yıl içinde 1.2 milyona taşıyacak projelere örnek oluşturmayı hedefliyor.

DAP Yapı 2 Milyar Liralık Proje Yapacak

DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, "İçerisinde marinası, özel okulların ve hastanelerin olduğu, hızlı trenin geçtiği bir proje yapacağız. Avrupa yakası için Maslak-Zincirlikuyu hattı ne ifade ediyorsa, Anadolu Yakası için de Kartal-Maltepe öyle olacak" diye konuştu. Yılmaz, bölgede yapacakları 3 projenin toplam değerinin 2 milyar lira olacağını da sözlerine ekledi.

  • BASINDA BİZ
  • 28.09.2013
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı