TR
KASIM 2014

KARTAL’I UÇURUP PETEK’E KONACAK

MİLLİYET / 28.11.2014 İstMarina projesinin bulunduğu Kartal sahil hattının yol ve alt yapısına 30 milyon lira harcayan DAP Yapı, yeni yıla Dragos Adam Kule, Taksim Petek gibi 700 milyon liralık 3 yeni projeyle giriyor.

DAP Yapı 1453 konuttan oluşan İstMarina projesin de 1036 konutun satışını tamamladı. 2 milyar lira ciro beklenen projenin de bulunduğu alan için Kartal sahil yolunda alt yapı düzenlemeleri ile yol çalışmaları da yaptıklarını belirten DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, "Vaadedilen işler dışında bölgeye değer katacak projeler üretiyoruz. İstMarina'ya 2 adet köprü yapıyoruz. Tren yolu ve sahil yolu üzerinden geçen köprülerin toplam uzunluğu 380 metre olup E-5 ve E-6'yı sahil yoluna bağlayacak. Ayrıca köprüleri kavşakla tamamlayacağız" dedi.

Kartal - Maltepe hattında yer alan projelerin bulunduğu bölgenin alt yapısını da üstlendiklerini ifade eden Yılmaz, "Bölgede 6.5 kilometre uzunluğunda asfalt yol yaparak, aydınlatması, tabela ve çizgi çalışmaları dahil teslim edeceğiz. Bunun yanında o alanın telekom, elektrik, su hatları da olmak üzeri pek çok çalışmasını üstlendik. 3000'i içeride ve 7000'i dışarıdan olmak üzere 10 bin kişi çalışıyor" diye konuştu.

Büyük Projeyle Şaşırtacak
2015 yılında Kartal köprüsünün yakın konumunda 300 milyon liralık bir projeleri olduğunu vurgulayan Yılmaz, Dragos'ta Adam Kule, Taksim'de ise Petek projelerine 400 milyon lira yatıracaklarını dile getirdi.

Yılmaz, "Birinci işimiz gayrimenkul geliştirmek. Satın aldığımız arazi neye uygunsa, konumuna ve araştırma raporlarına göre karar veriyoruz. AVM'ye uygunsa AVM, rezidansa uygunsa rezidans, ofise uygunsa ofis yapıyoruz. Kendimizi ofisle veya konutla sınırlandırmıyoruz. AVM'ler, oteller, karma projeler, daha farklı konseptler geliştirebiliriz. Maslak'ta da bir yerle ilgileniyorum. Büyük bir proje olacak, şaşıracaksınız" dedi.

Pistleri Katlayacak
DAP Vadisi projesi ile İstMarina, Dalga, Vazo, Tango ve Burgu Kulelere toplam 5 adet helikopter pisti yaptıklarını belirten Yılmaz, 2.5 milyon dolara mal olan pistlerin sayısını 4 yıl içinde 10'a çıkaracaklarını söyledi.

DAP Vadisi'nin Yüzde 80'i Satıldı
Tüm projelerinin yüzde 40'ına yakınını satışa çıkmadan önce kendi portföylerine sattıklarını vurgulayan Ziya Yılmaz, DAP Vadisi'nin yüzde 80'ini sattıklarını dile getirdi. Yılmaz, genel olarak projelerinin yüzde 27'sini İstanbul dışından ve yabancı alıcıya sattıklarını kaydetti. Sektördeki en önemli sorunu 'bürokrasi' olarak gösteren Yılmaz, "Madem lokomotif sektör olarak görüyoruz, bürokrasi azaltılmalı. Bunun anlamı, 'denetim azaltılsın' değil, yatırımcının önü açılsın" dedi.
 
  • BASINDA BİZ
  • 28.11.2014
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı