TR
OCAK 2020

'KONUTA YATIRIMIN ŞİMDİ TAM ZAMANI'

MİLLİYET / 21.01.2020

EKONOMİ SERVİSİ

    DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, son 4 yılda konut üretim maliyetlerinin yüzde 100'e yakın arttığını ama bunun tüketici fiyatına yansıtılmadığını belirterek, artık bu maliyetlerin fiyatlara yansımaya başlayacağını söyledi.

   Yılmaz, bundan sonra üretilen projelerde ve stoklarda satış fiyatlarının artacağını belirtirken, "Cumhuriyet tarihine baktığımız zaman hiçbir dönemde konut fiyatları bu kadar baskılanmamıştı. Faizler bu kadar düşmüşken, vadeler uzamışken tüketicilerin kendi bütçelerine göre konut almalarının tam zamanı" dedi.

'Projeleri raftan indirdik'

   Ziya Yılmaz, 2019'un ilk yarısında gayrimenkul başta olmak üzere çok sayıda iş alanında zorlukların deneyimlendiğini ancak ikinci yandan itibaren Türkiye ekonomisinin ciddi bir toparlanma sürecine girdiğini kaydetti. 

   Ziya Yılmaz, 2020'ye pozitif baktıklarını anlatırken, 2021'in ise genel ekonomi ve gayrimenkul sektörü açısından çok daha verimli olacağını düşündüklerini dile getirdi. Yılmaz, şunları söyledi: "DAP olarak 2019, 2020 ve 2021'i yatırımlar yılı ilan etmiştik. Önümüzdeki aylarda İstanbul'daki Validebağ ve Teras Kule projelerimizin teslimini gerçekleştiriyoruz. Rafta olan projelerimizi raftan indirdik. İstanbul'a dünya çapında iki yeni eser kazandırmak için hazırlıklarımızı tamamlamak üzereyiz. Nişantaşı ve Çekmeköy projelerimize başlamak için gün sayıyoruz. DAP Yapı olarak önümüzdeki yıllarda devreye alacağımız şantiyelerde 10 bine yakın insanımız çalışacak. Beş yıl içinde 13 milyar liralık yeni yatırım hedefimiz için de var gücümüzle çalışıyoruz."

  • BASINDA BİZ
  • 21.01.2020
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı