TR
MAYIS 2014

ÖNÜNDEN YAT, İÇİNDEN HIZLI TREN GEÇEN PROJE

AKŞAM / 13.05.2014 DAP Yapı, ihalesi Aralık 2012'de yapılan Kartal arazisine dev bir karma proje inşa ediyor. 'İstanbul Marina' projesinin teslimatı 36 ay sonra yapılacak.

DAP Yapı, Emlak Konut GYO işbirliğiyle Anadolu Yakasının yıldızı hızla parlayan bölgesi Kartal sahilinde dünyanın en büyük karma projelerinden birine imza atıyor. İstanbul Marina, 5 adet rezidans konut ve ofis bloku ile ticari alanlardan oluşuyor. Önünde mega yat marina alanı bulunan, içinden hızlı tren geçen İstanbul Marina'da, 258 adet bağımsız birimden oluşan yarısı açık yarısı kapalı alışveriş merkezi, otel, özel okul, özel hastane, restoranlar, park ve dini tesis alanları yer alıyor.

İlk kez proje ortaklığı gerçekleştirdiklerini belirten DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz., İstanbul Marina için Aralık 2012'de yapılan ilk ihaleden bugüne uzun bir hazırlık süreci geçirdiklerini anlattı.

Suudi, 10 Daire Aldı
Projeden şu ana kadar bir Suudi işadamının 10 daire satın aldığını belirten Yılmaz, "Bir yabancı girişimci de önceki gün 17 daire satın almak için talepte bulundu. Proje. 36 ay sonra teslim edilecek" dedi. Yılmaz, "Proje kısa vadede yüzde 100, uzun vadede yüzde 300 prim yapacak" dedi.

Silueti Bozmayacağız
Projeden yıl sonuna kadar 500 milyon TL gelir elde edileceğini belirten Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum’da, "İhaleden 534 milyon TL gelir taahhüt edildi. Bölgenin siluetine zarar vermemeye dikkat edeceğiz" dedi.

En Pahalısı 5 Milyon Lira
İstanbul Marina'da, 1.463 konut bulunacak. Yılmaz, fiyatları 25 bin kişiyle gerçekleştirilen anket çalışmasıyla belirlediklerini anlatarak, "Metrekare satış fiyatı 4 bin 900 TL'den başlıyor. Konut fiyatları 260 bin liradan başlıyor, 5 milyon liraya kadar çıkıyor. Tüm rezidansların adalar manzarasına sahip büyük terasları bulunuyor" ifadesini kullandı.
 
  • BASINDA BİZ
  • 13.05.2014
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı