TR
EYLÜL 2012

POLİSAN FABRİKASI OFİS OLUYOR

POSTA / 28.09.2012

Kentsel dönüşüm henüz konut alanlarında başlamasa da, özel sektöre alt şehir içinde fabrika alanlarında hızlı bir şekilde devam ediyor. Faaliyetlerini Gebze'deki fabrikasında devam ettiren Polisan Boya'nın kurulduğu İstanbul Kâğıthane'deki fabrika arsasına, DAP YAPI tarafından hasılat paylaşımıyla ofis ve mağaza yapılacak. 14 bin metrekare arsa üzerinde, 50 bin metrekarelik kapalı inşaat alanında, 365 adet bağımsız bölümden oluşan Z Ofis 30 ayda, 185 milyon lira yatırımla hayata geçirilecek.

Daha önce Dalga Kule, Burgu Kule gibi ilginç mimari tasarımlan ile dikkat çeken DAP YAPI, yine farklı bir tasarımla piyasaya çıktı. Şirket, Polisan arsasına Z harfi şeklinde ve ismine de Z Ofis adını verdiği bir ofis binası inşa edecek. Z Ofis'te genişliği 55 ile 87 metrekare arasında değişen 304 ofis ile giriş katlarında 64 dükkân yer alacak. Ofislerin başlangıç fiyatı metrekare başına 4. 000 lira ile 6. 500 lira arasında. Genişlikleri 49 ile 281 metrekare arasında değişen ve binanın giriş katında yer alan dükkânların metrekaresi 7 bin lira ile'13 bin lira arasında. Z Ofis'in çatısında helikopter pisti de bulunuyor. Teslimler ise 30 ay içinde yapılacak.

DAP YAPI Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, Çağlayan Adliyesi'ne yakın bir noktada olduğu için küçük ofisler tasarladıklarını söyledi. Yılmaz, "Önce bölgede yaşayanların ihtiyaçlarını tespit ettik, ardından buna uygun bir tasarım yaptık" dedi. Küçük ofislere sahip kişilere devamlı asistan bulundurmak yerine bina yönetimi tarafından asistan hizmeti verileceğini belirten Ziya Yılmaz, sadece bu özelliğiyle dahi yatırımın kârlı hale geleceğini ifade etti. " Neden Z harfi şeklinde mimari tasarladıklarına " ilişkin somya karşılık Ziya Yılmaz, ofis deyince akla gelen bütün hizmet kriterlerini karşıladığı ve bu anlamda son noktayı temsil ettiklerini tasarımla vurguladıklarını anlattı. Z Ofis, Z harfi şeklinde inşa edilen ilk proje olma özelliği taşıyor.

Polisan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Bitlis de 1950'li yıllarda aldığı arsaya Polisan boya fabrikasını kurduklarını, fabrikayı Gebze'ye taşıdıktan sonra buraya bina yapılması için inşaat şirketleriyle görüşmeye başladıklarını söyledi. Bitlis, diğer projelerini beğendikleri için DAP YAPI ile anlaştıklarını dile getirdi.

Z Ofis'in tanıtım toplantısını DAP YAPI Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz ve Polisan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Bitlis birlikte gerçekleştirdi.

  • BASINDA BİZ
  • 28.09.2012
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı