TR
MAYIS 2021

SAĞLIKLI EVLER ŞİMDİ NİŞANTAŞI’NDA

POSTA / 21.05.2021

SALGIN HASTALIK KONUT PROJELERİNİ DE DEĞİŞTİRDİ

DAP Yapı, İstanbul Çekmeköy'den sonra 'sağlıklı evler' konseptini Nişantaşı projesine taşıyor. Adını komşu olduğu 60 bin metrekarelik koru alanından alan 'Nişantaşı Koru' projesinde ön talep toplama süreci başladı.

60 BİN METREKARE KORU

DAP Yapı, İstanbul Nişantaşı'nda gerçekleştireceği yeni projesine daha önce Çekmeköy'de hayata geçirdiği 'sağlıklı evler' konseptini taşıyor. Bölgenin toplam yeşil alanından daha büyük, 60 bin metrekare koru alanına komşu olan DAP Yapı Nişantaşı Koru projesi konum olarak Amerikan Hastanesi ile Ihlamur Kasrı arasında yer alıyor. DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, Nişantaşı projesi için ön talep toplamaya başladıklarını belirtti.

DEĞERİNE DEĞER KATACAK

Ziya Yılmaz, Nişantaşı'na layık, sadece Türkiye'de değil dünyada da parmakla gösterilecek bir proje geliştirdiklerini belirterek, "DAP Yapı'nın yenilikçi vizyonuyla Emlak Konut güvencesinin birleşimi olan bu proje; iki kıtayı birbirine bağlayan dünya başkenti İstanbul'umuzun gözbebeği Nişantaşı'nda, 50 yıl sonra bile değerine değer katacak bir eser olacak" diye konuştu.

KURUL OLUŞTURDU

Koronavirüs sürecini gayrimenkul sektörü açısından deprem kadar önemli gördüklerini ifade eden Ziya Yılmaz, şöyle konuştu: "Nasıl deprem öncesi ve sonrası var ise artık koronavirüs öncesi ve sonrası olacak. Çekmeköy'de 58 bin 300, Nişantaşı'nda 18 bin 300 kişinin fikrini alıp sağlık kurulu oluşturduk. Sağlık kurulunun görüşleri ile 'sağlıklı evler'i tasarladık."

BÖLGEDE İLK BAHÇE VİLLA VE TERAS VİLLA

Projede bağımsız bölüm sayısının az tutulduğu belirtilirken, kat yükseklikleri ise 5 ila 10 kat arasında sınırlandırıldı. Bahçe villa ve teras villa şeklinde tasarlanan konutlarda tavan yüksekliği 4 ila 8 metre arasmda değişiyor. Bu konsept Nişantaşı'nda bir ilk olarak sunuluyor. Ziya Yılmaz, projede doğanın 'iyileştirme' gücünün ön plana çıkarıldığını belirterek, "Projedeki 60 bin metrekarelik koru alanı, kentin kalbinde olsa da yeşillikler içinde bambaşka bir atmosfer oluşturuyor" diye konuştu.

HEDEF DÜNYA BİRİNCİLİĞİ

Dap Yapı, Avrupa'nın en prestijli gayrimenkul ödülleri arasında gösterilen European Property Awards tarafından bugüne kadar sekiz farklı projeyle 41 ödül alarak Türk gayrimenkul sektörünün bayrağını yurtdışında da dalgalandırmıştı. Ziya Yılmaz, "Nişantaşı projesinin mimarisi ve konsepti ile dünya birinciliği elde edeceğine yürekten inanıyorum" dedi.

İŞTE KRİTERLER

Birincisi yüksek katlı olmayacak, ihtiyaç duyulduğu anda yürüyerek çıkılabilecek yükseklikteki evlere 'sağlıklı ev' diyoruz. İkincisi balkon, teras ve bahçe şart... Bunlar verilemiyorsa kesinlikle geniş balkona sahip olmalı. Nişantaşı projemizi, tamamen bir 'villa bahçe' ve kişiye özel detayların düşünüldüğü lüks tekne' mantığıyla tasarladık. Üçüncüsü ise orman, koru ve yeşil alan ihtiyacı karşılık bulmalı. Biz tamamen 'orman içi' mantığıyla Nişantaşı'nın en yeşil projesini hayata geçiriyoruz. Dördüncüsü ise havalandırma sistemi... Her dairenin havalandırma sisteminin sürece uygun tasarlanması ve kesinlikle birbirinden 'bağımsız' olması gerekiyor. Beşinci ve son kriter ise en son deprem yönetmeliğine göre inşa ediliyor olması. Nişantaşı'nda da bir numaralı önceliğimiz deprem güvenliği...

  • BASINDA BİZ
  • 21.05.2021
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı