TR
EYLÜL 2013

ŞEHRİN YENİ YILDIZI KARTAL

POSTA / 28.09.2013

Kartal’ı Anadolu Yakası’nın parlayan yıldızı haline getirmek için yerel yönetim ve inşaat şirketleri ile el ele verdi. Dönüşüm sürecinde belediye sosyo-kültürel ve altyapı yatırımlarını gerçekleştirirken, inşaat şirketleri ise milyarlarca liralık yeni iş ve yaşam alanı geliştirecek.

Kartal, İstanbul'un yıldızı olma yolunda hızlı adımlarla ilerliyor. Kartal'ın geleceğine imza atacak şirketlerin yöneticileri ile Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz, Kartal'ın gelecek vizyonunu ve projelerini anlatmak üzere bir araya geldi.

Kartal'a İki Ana Merkez

Barcelona'dan esinlenerek Kartal için bir proje geliştirdiklerini anlatan Öz, "Sahilde yeni Belediye binasını da içine alan bölgede sanatçılar caddesi, meydanı, denizi, etkinlik alanıyla yeni bir merkez oluşturacağız. Diğer merkez ise DAP Yapı ile Ağaoğlu'nun yapacağı mega proje olacak. Bu iki merkez arasındaki mesafe 15 dakika yürüyüş mesafesinde ve 1 kilometre olacak" dedi.

Dünya Konuşacak

Dünyanın dikkatini Kartal'a çevirecek 2 milyar lira değerinde bir projeye başlayacaklarını anlatan DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, “Önünde marinası bulunan, içinden hızlı tren geçen karma projemiz İstanbul'a gelen her turistin görmek isteyeceği bir eser olacak. Yalnız Kartal'ın değil ülkemizin de sembol yapılarından biri olacak" dedi.

Ziya Yılmaz, "Meslektaşlarımla birlikte Kartal'ı 3-5 basamak yukarı taşıyacak projeler üretiyoruz. Kartal, yakın gelecekte uluslararası ilgi odağı olan iş ve yaşam merkezi olacak. Arap yatırımcının da kayıtsız kalamayacağı bir cazibe merkezine dönüş

  • BASINDA BİZ
  • 28.09.2013
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı