TR
OCAK 2014

SEKTÖRÜN ÖNÜ ÇOK AÇIK VE GELECEĞİ PARLAK

POSTA / 19.01.2014

DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz da Emlak Konut GYO'nun ihalesine olan yoğun ilginin Türkiye'nin güven ve istikrar ortamının devam ettiğini gösterdiğini belirterek, bu ihalenin, sektörün ne kadar güçlü olduğunu ortaya koyduğunu kaydetti.

 

Yılmaz, Türkiye'de 6,5 milyon konutun dönüşmesi gerektiğini ve sektörün geleceğinin parlak olduğunu anlatarak, sözlerini şöyle sürdürdü: "Sektörde Emlak Konut'un ihalesindeki gibi büyük ihaleler olacaktır. Ülkemiz büyüyor, milli geliri artıyor, sektörün önü de açık. Kısa vadede durağan dönemler olur, ancak uzun vadede bakıldığında sektör her zaman kazandırıyor. Biz gelişmekte olan bir ülkeyiz.”

 

“Dünyanın neresinde olursa olsun gelişmekte olan ülkelerde konut sektörüne yatırım yaparsanız kazandırır. Dünya üzerinde konut sektöründe en çok kazandıran ülkelerden biri de Türkiye'dir. Ülkemizin potansiyeli çok yüksek. Özellikle İstanbul'a bakıldığında gelişmekte olan ya da gelişmiş ülkelere baktığınızda bizdeki potansiyel çok fazladır. Onun için yabancılardan talep olacaktır, önemli olan bunları değerlendirip kaçırmamamız gerekiyor."

  • BASINDA BİZ
  • 19.01.2014
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı