TR
EYLÜL 2015

SENEYE DEVLETİN DE KATKISIYLA KÖRFEZ'DEN TÜRKİYE'Yİ UÇURURUZ

AKŞAM / 14.09.2015 DAP Yapı Kartal'ı Yeşile Boyayacak?
DAP Yapı'nın Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, "Arap yatırımcıların ilgisi artarak devam ediyor. Önümüzdeki yıl Dubai’de devletin de katkısıyla geniş çaplı bir Türkiye tanıtımı yaparak, turizmi de gayrimenkulu de uçururuz" dedi.

8-10 Mayıs tarihleri arasında Dubai'de düzenlenen Cityscape Global, bugüne kadar Türk firmaların en yüksek katılım gösterdiği fuar oldu. 61 Türk firması fuara katılırken, alan olarak da fuarın yüzde 10'unu Türk standları oluşturdu. Fuarın başlangıcında, bu yüksek katılımın, yüksek satış getirip getirmeyeceği merak konusuydu. Çünkü sektöre göre, bu yılki fuar Körfez ügisinin devam edip etmediğinin göstergesi olacaktı. Fuarın tamamlanmasıyla derin bir nefes alındı. 3 günde yüz milyonlarca dolarlık gayrimenkul Araplara satıldı, önemli işbirliklerine imza atıldı. Körfezin Türkiye ügisinin artarak devam ettiği yeniden teyit edildi.

İlgi Daha da Artmış
Cityscape'e standlarıyla katılan şirketlerin yanı sıra ortamı koklamak için gelen yatırımcıların sayısı da az değildi. Fuarı bireysel olarak ziyaret eden DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, "Henüz yeni projelere başlamadığımız için Cityscape'e DAP standıyla gelmedik. Ama ben, Arap yatırımcı ilgisini gözlemlemek için fuarı gezmek istedim. Gördüm ki Körfez'in Türkiye ilgisi daha da artıyor. İzlenimlerim çok olumlu" dedi.

DAP Yapı Taksim Petek ProjesiTaksim'in “Bal Peteği” Tanıtılacak
Yabancı yatırımcılarla görüşmeler yaptığını anlatan Yılmaz, "Bize çeşitli tekliflerle geldiler. Biz de onları istanbul'a davet ettik" dedi. Taksim'de bal peteği şeklindeki projenin lansmanını yapacaklarını hatırlatan Yılmaz, “Yatırımcılar Petek projemizide, Adam Kule’yi de merak ediyor diye konuştu.

İklimi de Boğaz’ı da Göstermeliyiz
Ziya Yılmaz,
Önümüzdeki yıl devlet kurumlarının da el ele vermesiyle büyük bir platform oluşturmalı ve geniş çaplı bir Türkiye tanıtımı organize edilmeli. Körfez'in iklimi çok zor. Büyük bir iklim avantajımız var" dedi. Seçim öncesinde bu konunun ilgili kurumlarla görüşüldüğünü anlatan Yılmaz, "Umuyorum seçim sonrası gerekli adımlar atılacaktır" diye konuştu.
 
  • BASINDA BİZ
  • 14.09.2015
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı