TR
MAYIS 2018

TÜRKİYE’YE GÜVENİMİZİ GÖSTERDİK

MİLLİYET / 31.05.2018

Her yıl hayata geçirdiği projeler ve anahtar teslimleriyle öne çıkan DAP Yapı, bu yıl kazandığı Emlak Konut ihaleleriyle de dikkat çekti. DAP Holding Başkanı Dr. Ziya Yılmaz, "Türkiye'ye ve geleceğine güvenimiz tam" şeklinde konuştu güvenimizi gösterdik.

Yeni projelerine hızla devam eden DAP Holding, yanı sıra yıl boyunca kazandığı Emlak Konut GYO ihaleleriyle de dikkat çekti. Şişli Teşvikiye ve Çekmeköy arazilerinin ihalelerini toplamda 3 milyar liraya yakın bedelle kazandıklarını hatırlatan DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ziya Yılmaz, şunları söyledi: "Kurulduğu günden bu yana İstanbul'da on binlerce konut üreten bir marka olarak yaşamın başladığı Adam Kule, Taksim Petek ve İstMarina projelerinin yanı sıra inşası devam eden Validebağ Konakları, Teras Kule ve DAP İzmir projeleriyle de yeni yaşamların başlangıç noktası oluyoruz. Hâlihazırda devam eden projelerimize ek olarak Emlak Konut tarafından ihaleleri gerçekleştirilen Şişli Teşvikiye Arazisi İhalesi'ni 1 milyar 763 milyon 750 bin TL bedelle ve Çekmeköy Arazisi İhalesi'ni de 1 milyar 111 milyon 100 bin TL bedelle kazanarak Türkiye'ye olan güvenimizi bir kez daha gösterdik.

Bugün için İstanbul'da üç proje ile vatandaşlarımıza konut edindirmeye devam ediyoruz. Yine İstanbul'da iki projemizin inşası sürüyor. İstanbul'a güveniyoruz, bu vesileyle bir haftada iki yeni ihale kazanarak büyük bir başarıya daha imza attık. İstanbul ile yetinmiyoruz, her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının İzmir'de bir evi olması hayalinden yola çıkarak İzmir'de de yatırım yapmaya başladık. Yalnızca son iki yılda 4 bin 600 konutun teslimini gerçekleştirdik."

1.5 Milyon Ev Satılır
Türkiye'de konut satışlarının her yıl rekor kırdığını hatırlatan Ziya Yılmaz, bu yıl da sektöre yapılan teşviklerle yeni bir rekor kırılacağını söyledi. Yılmaz, "Türkiye, mevcut siyasi istikrar, yürütülen etkili ekonomi ve maliye politikalarıyla rekor büyüme hızlarına imza atarak dünyada örnek gösterilen bir ülke haline geldi. Geçen yıl toplam 1.4 milyon adet konut satışıyla rekor kırılmıştı. Bu yıl ise son verilere göre Nisan ayında 103 bin 87 adet konut satıldı. Hükümetimizin sektöre yönelik teşvikleri, sivil toplum kuruluşlarının attığı adımlar ve sektör oyuncularının da taşın altına ellerini koymalarıyla yıl sonunda 1.5 milyon adetlik satış oranına ulaşabiliriz" diye konuştu.

Ülkemize Katkınız Büyük
Milliyet Gazetesi'nin 68. yaşını da kutlayan Dr. Ziya Yılmaz, yaptığı açıklamada, "Kurulduğu günden bu yana kalitesinden ve objektif yayıncılık kriterinden ödün vermeyen Türk medyasının öncü kurumlarından Milliyet Gazetesi, günümüzün en değerli yayınları arasındaki yerini korumaktadır. Yayın hayatı süresince ülkemizin imajına ve ülkemiz kurumlarının başarılarının duyurulmasına sunduğu katkı dolayısıyla da kendilerini tebrik ediyoruz. DAP Yapı olarak, Ekonomi servisi başta olmak üzere tüm gazete çalışanlarının başarılarının devamını diliyor, Milliyet Gazetesi'nin 68. kuruluş yıldönümünü kutluyoruz" diye konuştu.

  • BASINDA BİZ
  • 31.05.2018
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı