TR
MART 2013

VAZO KULE’DE 8 YILDA AMORTİ GARANTİSİ

POSTA / 29.03.2013

DAP Yapı'nın yeni projesi Vazo Kule'de daireler apart otel olarak işletilecek. Yatırım kendini 8 yılda amorti edecek.

Ortadoğu’nun en büyük oteller zinciri Abu Dabi merkezli Rotana'yla gücünü birleştiren DAP Yapı, kendi arazisi üzerine inşa edeceği yeni projesi Vazo Kule'deki 300 bağımsız rezidansı otel konseptiyle işletecek. Rezidanslar, isteyenler için otel işletim sisteminde kiraya verilerek ekstra kazanç fırsatı sunacak. DAP Yapı, bu projeyle yatırımcısına daha fazla gelir sağlayarak yatırımın 8 ila 12 yılda kendini amorti etmesine imkân tanıyor. Metrekare satış fiyatları 3 bin 970 TL ile 6 bin TL arasında değişen projenin 30 ayda tamamlanması planlanıyor.

Bir Yılda İki Dev Proje

DAP Yapı, bu yıl içinde iki yeni projeyi daha satışa çıkarmaya hazırlanıyor. Bunlardan biri 150 ünitelik bir ofis projesi. Z Ofis'in arka tarafında yükselecek olan projenin arazi geliştirme çalışmaları devam ediyor. Diğer yeni proje ise Vazo Kule'nin yanında 30 katlı tek bir kuleden oluşacak.

Bedava ofis konseptinde satışa çıkacak 100 adet home ofisin de bulunduğu Vazo Kule'de açılır kapanır 4 mevsim yüzme havuzu, mini alışveriş merkezi, kafeler, restoranlar, otopark ve helikopter pisti yer alıyor. DAP Yapı'nın, eski Hitit vazosundan yola çıkarak tasarladığı Vazo Kule, M.Ö.1600 yılından izler taşıyor.

Suudilerle Ortak Oluyor

DAP Yapı, Suudi Arabistan'ın en büyük holdinglerinden biriyle ortak şirket kurmak üzere imza attı. İlk etapta 100 milyon dolarlık yatırımla konut projesi gerçekleştirecek olan DAP Yapı ve Suudi holding ortaklığı, önümüzdeki dönemde yeni yatırımlar yapmak üzere fon miktarını milyar dolara çıkarabilecek. DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, Körfez ve Suudi Arabistan'da Türkiye'ye büyük ilgi olduğunu vurgulayarak yeni grupların da gelmek istediğini söyledi.

  • BASINDA BİZ
  • 29.03.2013
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı